tel_mail

 

sk cz en de pl hu es fr ru
Vyše 200 surovín skladom, ihneď k odberu, nízke ceny, možnosť rozbaľovania.

Badián 10 : 1

badiánBadián pochádza z Číny a ako sladká korenina sa používa i u nás. Zabúda sa na to, že má vlastnosti, ktoré pomáhajú chrániť ľudský organizmus pred vznikom viacerých zdravotných ťažkostí.

Čo badián obsahuje?
V hviezdicovom aníze sa nachádzajú foláty, vitamíny skupiny B, vitamíny C a A, draslík, meď, železo, horčík, zinok, fosfor, mangán, vápnik a ďalšie prospešné látky. Vitamíny zo skupiny B prospievajú nervovej sústave. Draslík je prevenciou vysokého krvného tlaku. Meď je nevyhnutná pre červené krvinky. Vitamíny C a A sú antioxidanty, ktoré chránia ľudský organizmus pred chorobami.

Účinky a použitie badiánu

  • Badián je známy hlavne obsahom kyseliny šikimovej, ktorá v kombinácii s významným antioxidantom s názvom quercetín pomáha posilniť imunitný systém a chrániť ho pred vznikom vírusových ochorení.
  • Trápite sa s vaginálnou mykózou, ktorá je dôsledkom premnoženia kvasiniek Candida albicans? Potom vyskúšajte extrakt z badiánu, ktorý sa javí ako vhodný antimykotický prostriedok.
  • Okrem toho, že hviezdicový aníz posilňuje imunitu a bojuje proti plesniam, má aj antibakteriálne vlastnosti. Mnohé baktérie sú v súčasnosti rezistentné voči antibiotikám a práve v tomto smere sa skúmajú účinky badiánu.
  • Nemožno zabudnúť na to, že badián má i antioxidačné pôsobenie. To znamená, že ochraňuje ľudské bunky pred škodlivými voľnými radikálmi.