tel_mail

 

sk cz en de pl hu es fr ru
Vyše 200 surovín skladom, ihneď k odberu, nízke ceny, možnosť rozbaľovania.

Astragalus- Kozinec Blanitý

AstragalusModerné vedecké výskumy priznávajú výťažku z koreňa astragalu schopnosť stabilizovať a posilniť rôzne pochody imunitného systému , zvlášť proti ochoreniam vírusového a bakteriálneho pôvodu v dýchacích cestách .

Užívanie prípravku z kozinca má aj značný význam pri rôznych onkologických ochoreniach , pretože astragalany potláčajú obranné mechanizmy nádorových buniek voči imunitnému systému tela .

Astragalus vykazuje na imunitný systém účinok porovnateľný s echinaceou , v prípadoch niektorých ochorení môže byť účinnejšia . Astragalus má aj významné antioxidačné účinky .

Kozinec blanitý je bylinné tonikum (potravina) , ktorého bezpečne užívanie vychádza zo skúseností starých až 4000 rokov .

Ako doplnok stravy môže konkurovať mnohým multivitamínovým a minerálnym prípravkom , sám totiž obsahuje veľa štandardných látok (aminokyseliny , … ) , stopových prvkov i látok špecifických (viac v sekcii chemické zloženie) . Slúži ako zdroj mnohých živín , a preto sa hodí ako doplnok stravy v boji proti stresovým podmienkam moderného štýlu života . V poslednej dobe na seba kozinec upútava pozornosť ako “rastlina budúcnosti” , pretože obsahuje látku (cykloastragenol) , ktorá zrejme napomáha brzdiť starnutie buniek (skrze aktivitu CD4 a CD8 lymfocytov) . Tieto mechanizmy prispievajú k zvýšeniu celkovej odolnosti (nižšie bude popísaná príprava “adaptogenného” extraktu ) a tiež navyše zlepšujú aj stav dýchacej sústavy postihnutej dráždivým a alergénnym kašľom.

Do mnohých prípravkov užívaných ženami po menopauze sa pridáva extrakt práve z astragalu a rastlín rovnakej čeľade (Fabaceae) . U mužov má tiež blahodarný vplyv na reprodukčnú systém v tom , že podporuje aktivitu a množstvo spermií .

Kozinec obsahuje mnoho látok príbuzných obsahovým látkam ženšenu , ktoré stabilizujú krvný tlak a prispievajú k lepšej funkciu kardiovaskulárneho komplexu. Nielenže posilňujú už oslabené orgány a postihnuté cievy , navyše preventívne odďaľuje budúce ochorenie tejto sústavy .

V tradičnej čínskej medicíne bol astragalus užívaný na liečbu akútnych i chronických ochorení dýchacích ciest , proti nočnému poteniu , únave , slabosti , nechuti do jedla a proti hnačkám .

Číňania považujú kozinec za bylinu , z ktorého sú vytvárané posilňujúce lieky pre mladých ľudí a oslabených pacientov . Podľa čínskej filozofie zvyšuje Astragalus odolnosť voči chorobám a vyrovnáva životnú energiu ( čchi ) . Najvhodnejšie je v prípade opakujúcich sa chorôb z prechladnutia či alergických stavoch .