tel_mail
Vyše 200 surovín skladom, ihneď k odberu, nízke ceny, možnosť rozbaľovania.

Maltodextrín a športovci

Maltodextríny sú enzymaticky štiepené škroby, ktoré nespôsobujú zažívacie ťažkosti, ako napr. pri podávaní rovnakého množstva Glukózy. Jeho výhodou je, že sa štiepi až v zažívacom trakte.

Maltodextrín predstavuje tzv. madzistupeň medzi jednoduchými a komplexnými sacharidmi. Jedná sa teda o polysacharid rozštiepený na kratšie reťazce, spravidla obsahujúce 3 až 19 molekúl glukózy. Navonok však maltodextrín pôsobí ako komplexný cukor. Hlavnou výhodou však je, že glukózové väzby v reťazcoch sú slabé, a preto sa po skonzumovaní rýchlo štiepia na jednoduchú glukózu. Výsledkom je väčšie množstvo získanej energie bez nežiaducich zažívacích ťažkostí, keďže k štiepeniu dochádza až v zažívacom trakte.

Je ideálnym zdrojom energie pri fyzickej záťaži, nespôsobuje zažívacie ťažkosti, optimálne dopĺňa svalový glykogén-používa sa na posilnenie organizmu a doplnenie energie pri fyzickej a psychickej námahe. Maltodextrín je možné tepelne aj chuťovo upravovať. Je určený predovšetkým pre: pre športovcov ako osobitný doplnok, pre fyzicky aktívnych ľudí na zvýšenie energetického príj­mu, pre každý vyčerpaný organizmus, pre starších ľudí.