tel_mail
Vyše 200 surovín skladom, ihneď k odberu, nízke ceny, možnosť rozbaľovania.

DMAE v boji proti vráskam a pigmentovým škvrnám

DMAE, celým názvom Dimethylaminoethanol, je látka vyskytujúca sa v prírode. Je dôležité vedieť, že je aj v malom množstve trvale prítomná v ľudskom mozgu. Jedná sa o svetlo žltú kvapalinu. K jeho základným vlastnostiam patrí to, že pomáha zvyšovať bdelosť a zlepšovať náladu. Z farmakologického hľadiska sa radí medzi nootropiká čiže mozgové nutricienty.

Nootropiká (niekedy tiež označované anglicky ako smart drugs, česky trochu nepresne ako chytré drogy) sú lieky alebo doplnky stravy, ktoré obsahujú látky slúžiace na zlepšenie mentálnych funkcií, ako je pamäť, inteligencia, pozornosť a koncentrácia. Látky z tejto skupiny sa výrazne podieľajú na dodávanie dôležitých látok mozgu, ako sú neurotransmitery, enzýmy a hormóny, ktoré podporujú mozgovú činnosť. Ďalej pomáhajú zlepšovať prekrvenie mozgu (čím sa dostáva viac kyslíka do mozgových buniek) a hrajú aj úlohu v ďalších procesoch v nervových tkanivách.

DMAE je tiež radený medzi antioxidanty. Niektorí odborníci predpokladajú, že DMAE môže pomôcť aj v prípade problémov s pamäťou u starších pacientov vzhľadom na to, že nedostatok acetylcholínu býva spájaný so zhoršením pamäti a koncentrácie. K ďalším oblastiam, kde by podávanie DMAE mohlo pomáhať, sú psychické stavy spojené so zlou náladou (depresia). Rovnako sa predpokladá, že pomáha chrániť bunkové membrány v mozgu a tým, že DMAE zastavuje poškodzovanie týchto buniek, pomáha predchádzať predčasnému starnutiu. DMAE môže tiež pomáhať u pacientov s autizmom, Alzheimerovou chorobou, ADHD, u pacientov s pamäťovými deficitmi, depresiou a demenciou.

Je zaujímavé, že má uplatnenie aj v kozmetike. Má schopnosť zastaviť produkciu kyseliny arachidonovej, ktorej prítomnosť v tele má na svedomí vznik vrások a starnutie pokožky.

Môže tiež pomôcť pri tvorbe pigmentových škvŕn, (čo je nahnedlý pigment, spôsobený “pečeňovými škvrnami” – lentigo), ktoré sa vyskytujú prevažne na chrbtoch rúk mnohých ľudí nad 50 rokov.